Přeskočit na obsah

Je pro nás důležité, s kým spolupracujeme a chceme se podělit o to, proč jsme si vybrali takové parťáky.

Složky výrobků

Tady není moc o čem mluvit, protože kromě našeho mléka používáme jen jogurtové kultury a syřidlo. Většinu bereme od Tomscheese.cz z Litomyšle. Na ovocné složky do jogurtů jsme si z výrobců vybrali společnost FRUJO z Tvrdonic. Protože nám chutnají a nejsou umělohmotné.


Obaly

Firma Bricol z Valtic nám dodává sklo. V minulosti jsme od nich brali sklo pro soukromé použití a i v malých objemech byli vždy milí a vstřícní. Jsou rychlí a ochotní i ve větších objemech a mají trpělivost nám pomáhat vybírat to správné sklo, do kterého budeme tvořit jogurty.

Plastové obaly kupujeme od BEMA Lanškroun. Strašně jsme nechtěli plast. Ale nešlo to jinak. Hygienické důvody. Ekologická stopa při mytí skla. Váha. Recyklace v domácnostech. Těch důvodů bylo hodně a srdce nám krvácelo. Není dokonalé řešení. A ze všech nedokonalých nejlépe dopadlo to, že BEMA má zkušenosti s mléčnými výrobky, složení plastu je ekologicky optimální a navíc balí dodávky po částech, abychom mohli odebírat postupně a neměli těžkou hlavu ze skladovacích podmínek.

Papírové obaly na tvaroh, to byl ovšem oříšek. Poptali jsme mnoho, mnoho firem a nakonec jsme objednali na obaly-baleni.cz.

Plastové sáčky na vakuování zkoušíme a nemáme zatím žádného

Nápady

Máte-li nápady na zlepšení, sem s nimi!